Nowości
Home / Rankingi / 5 najlepszych europejskich destynacji turystycznych 2015

5 najlepszych europejskich destynacji turystycznych 2015

Największą popularnością w Europie cieszą się duże stolice zachodnioeuropejskie oraz typowe letnie destynacje jak Chorwacja czy Hiszpania. Są miejsca, w które czasem trochę trudniej się dostać, ale zachwycą swoim unikatowym pięknem i pozostawią wspomnienia na długi czas.

Oto pięć destynacji, które nadal nie należą do najbardziej popularnych, a zachwycają swoim pięknem. Do wszystkich wymienionych miejsc dolecieć można samolotem – aczkolwiek czasem z przesiadką.

Sycylia

Położona między Europą a Afryką Sycylia to tysiące lat historii, którą podziwiać można zwiedzając antyczne amfiteatry i świątynie. Najlepiej zachowane znajdują się w Syrakuzach i Agrigento. Wyspa to również młodsze zabytki – średniowieczne w Palermo, Monreale i Cefalu; barokowe w Ragusie i Noto. Wyspa słynie również z wspaniałych smaków – sycylijskie warzywa i owoce są niezwykle aromatyczne i smaczne. Do tego należy dodać zapierające dech w piersi krajobrazy i setki kilometrów plaż czekających na spragnionych słońca, ale i ochłody turystów.

Albania

Jest to chyba najmniej znany kraj bałkański. Niewielki, bez światowej sławy zabytków, ale z unikalną kulturą i położony nad morzami – Adriatyckim i Jońskim. Żeby uniknąć tłumów Chorwacji czy Czarnogóry, warto pojechać dokładnie kilkadziesiąt kilometrów dalej na południe, by cieszyć się krajobrazami niezwykłej Albanii.

Portugalia

Portugalia jest jedną z ważniejszych letnich destynacji w Europie, ale nadal ustępuje wspomnianym wcześniej wielkim wakacyjnym graczom. Portugalia to najpiękniejsze plaże w Europie, rzucające za sprawą swojego piękna wielowiekowe miasta – Lizbona, Porto, Coimbra czy Braga. Występują tutaj również największe fale – jest prawdziwy raj dla surferów.

Bornholm

Niewielka duńska wyspa na Bałtyku jest destynacją turystyczną przede wszystkim dla Duńczyków i Szwedów, ale coraz częściej można tam usłyszeć język polski. Wyspa zachwyca malowniczymi krajobrazami, przepięknymi plażami oraz spokojnymi, pastelowymi miasteczkami. Bornholm jest również rajem dla rowerzystów.

Wyspy Owcze

Malownicza wyspiarska autonomia przynależąca do Królestwa Danii. Na niewielkich skrawkach lądu Wysp Owczych mieszka zaledwie kilkadziesiąt tysięcy osób. Wyspy zachwycają swoją monumentalną rzeźba i po skandynawsku pastelowo malowanymi domkami. Osoby poszukujące spokoju i wyciszenia w czasie wakacji tutaj na pewno go odnajdą.

About Andrzej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top