Nowości
Home / Atrakcje turystyczne / Centrum Neandertalczyka
Centrum Neandertalczyka

Centrum Neandertalczyka

Już w wkrótce, na mapie atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego, przybędzie kolejny, arcyciekawy obiekt, będzie to Pierwsze Centrum Neandertalczyka.

Jak informuje oficjalna strona Jaskini Raj, już wkrótce nastąpi otwarcie Pierwszego Centrum Neandertalczyka. Centrum znajdować się będzie w specjalnej kopule sferycznej, która stanie przy jaskini, a dokładnie ma zostać umiejscowiona przy parkingu jaskini.

Celem Pierwszego Centrum Neandertalczyka jest przedstawienie w pasjonujący i niepowtarzalny sposób jak żył Neandertalczyk, w tak trudnym okresie jakim jest epoka lodowcowa. Jak dostosował się do warunków panujących i unikał niebezpieczeństw.

W środku znajdować będą się repliki zwierząt i ludzi w oryginalnych rozmiarach, a największą atrakcją ma być replika mamuta naturalnej wielkości, ma on liczyć blisko 6m długości, 3,5m wysokości, a sama trąba będzie długa na 2,5m!

W Centrum Neandertalczyka przedstawiona zostanie historia życia od Wielkiego Wybuchu do czasu, w którym pojawił się Neandertalczyk. Życie codzienne Neandertalczyka, czyli z czego składały się jego posiłki, w co wierzył Neandertalczyk. Centrum odpowie też na pytanie, czy potrafił on mówić i czy Neandertalczyk potrafił grać na flecie?

W Centrum Neandertalczyka zobaczymy też sceny z walki i polowania z wykorzystaniem repliki mamuta. Dodatkowo będziemy mogli się zapoznać z najnowszymi światowymi i polskimi odkryciami dotyczącymi życia codziennego Neandertalczyka.

Pracownicy Jaskini Raj zapewniają, że odwiedziny w Pierwszym Centrum Neandertalczyka, będą dla odwiedzających wspaniałą przygodą, w szczególności zapraszają rodziny, szkoły i inne instytucje do odwiedzania Centrum.

Źródło: Jaskinia Raj

About Andrzej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top