Nowości
Home / Rankingi / Najpiękniejsze miasta Chorwacji: to trzeba zobaczyć!
Najpiękniejsze miasta Chorwacji: to trzeba zobaczyć!

Najpiękniejsze miasta Chorwacji: to trzeba zobaczyć!

Kuszą cennymi zabytkami i piękną okolicą. Dzięki nim wypoczynek na chorwackich plażach można urozmaicić ciekawą wycieczką, w trakcie której każdy zyska możliwość lepszego poznania kultury i przeszłości tej części kraju. Które z chorwackich miast zasługują na szczególną uwagę? Oto 5 najpiękniejszych ośrodków miejskich, które koniecznie trzeba zobaczyć.

 

Miejsce 5: Zagrzeb

 

Oddalony od wybrzeża Adriatyku, przez wielu turystów bywa pomijany. Zagrzeb, stolica Chorwacji, zasługuje jednak na uznanie. Ci, którzy zdecydują się zwiedzić to miasto, z pewnością żałować nie będą. W gronie nielicznych organizatorów turystyki, którzy docenili wyjątkowe piękno tego miasta, znajduje się Rainbow Tours, na stronie którego można znaleźć sporo ciekawych propozycji zwiedzenia chorwackiej stolicy. Górne Miasto zachwyca pięknymi pałacami i Kamienną Bramą, Kapitol – barokowym dworem i wspaniałą katedrą. Kusi też dzielnica Maksimir, której najcenniejszym skarbem są historyczne ogrody.

 

Miejsce 4: Pula

 

Położona na terenie Istrii Pula być może nie jest tak znana, jak najpiękniejsze miasta leżące na terenie Dalmacji, jednak i tu miłośnicy wspaniałych zabytków znajdą dla siebie wiele ciekawych atrakcji. Zachwycić może pięknymi bramami i zabytkami sakralnymi, jednak jej symbolem stał się rzymski amfiteatr. Jego imponujące rozmiary oraz podobieństwo do rzymskiego Koloseum czynią zeń jedną z największych atrakcji w całym kraju.

 

Miejsce 3: Trogir

 

W tym mieście życie toczy się wokół malowniczego portu, który swym urokiem może oczarować każdego. Zachwyca tu również starówka, na terenie której szczególnie godnymi obiektami są pałace z XV wieku. To jedno z tych miejsc, gdzie plażowanie i zwiedzanie można bez problemów ze sobą pogodzić.

 

Miejsce 2: Split

 

Split znany jest głównie dzięki najsłynniejszej rezydencji wakacyjnej na terenie Dalmacji. Jest nią Pałac Dioklecjana – cenny zabytek z IV wieku, który łączy w sobie cechy letniej rezydencji i obozu wojskowego. Dawny akwedukt, bramy miejskie oraz świątynia Jupitera to kolejne zabytki, które stały się symbolami tego miasta.

 

Miejsce 1: Dubrownik

 

Stolica Dalmacji i miasto cieszące się mianem najpiękniejszego nad całym Adriatykiem od lat jest numerem 1 na liście zabytkowych miast Chorwacji. Średniowieczny układ urbanistyczny, wspaniałe bramy miejskie i potężne mury obronne przyciągają turystów z całego świata. Cenne zabytki sakralne oraz wspaniałe pałace z XV wieku to kolejne perełki architektury, z powodu których warto zatrzymać się w tym mieście na dłużej.

 

Chorwackie miasta to niezwykłe muzea pod gołym niebem. Zabytki antyczne i średniowieczne sprawiają, że wizyta na ich terenie zmienia się w wyjątkową lekcję historii. Piękna zabudowa i wspaniała atmosfera panująca na ich terenie to kolejne czynniki, dzięki którym te wyjątkowe ośrodki miejskie przyciągają tak wielu turystów na swój teren.

About Andrzej

One comment

  1. A ja polecam każdemu kto będzie w Dubrowniku, pojechanie kilkanaście kilometrów na południe i odwiedzenie plaży Pasjacza, która prawdopodobnie niebawem zniknie. Jest magiczna, a prowadząca do niej droga jest obłędna, sami sprawdźcie – http://crolove.pl/konavoske-stijene-strome-klify-poludniowej-dalmacji/
    Pozdrawiam
    Wojtek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top