Nowości
Home / Slider / Nauka angielskiego niejedno ma imię
Nauka angielskiego niejedno ma imię

Nauka angielskiego niejedno ma imię

Niektórym rodzicom wydaje się, że wystarczy zainwestować sporą kwotę w dodatkowe zajęcia z angielskiego, by efekt pojawił się już po kilku miesiącach. Tymczasem wiele zależy od motywacji ucznia i obcowania z gramatyką, słownictwem, akcentem także poza zorganizowanymi zajęciami.

Warto wśród ofert dostępnych na rynku, rozważyć niestandardowe formy nauki angielskiego, do której należą wyjazdy zagraniczne, organizowane przez polską Agencję Turystyczną ATAS.

Na czym polega niestandardowa nauka języka obcego?

Uczeń w grupie rówieśników przyswaja język obcy wielopłaszczyznowo. Nauka znacznie wykracza poza sztywne i dość nienaturalne scenki rozmów, które typowe są dla kursów tradycyjnych. Nauka niestandardowa przebiega w sposób inspirujący i interesujący dla ucznia: w trakcie zwiedzania zabytków, rozmów z rówieśnikami, komunikowania się z rodziną goszczącą.

Postępy zależą od determinacji

Warto by nauce angielskiego przyświecał jakiś cel. Może będzie to egzamin, który zapewni uprawnienia przydatne w przyszłości? Certyfikaty takie jak FCE i CAE nie mają terminu ważności, a ich posiadanie przyda się w CV lub podczas zdawania matury z angielskiego.

Wielu rodziców wywiera na młodzieży presję zdobywania coraz to wyższych poziomów wiedzy językowej. Nawet do tego stopnia, że czynią z nauczania największą zmorę i przekleństwo. Tak nie musi być, a obozy młodzieżowe za granicą mogą przełamać zniechęcenie do tego przedmiotu.

Uczeń, który lubi naukę języka obcego, będzie przyswajał ją także w czasie wolnym – przeglądając witryny internetowe po angielsku, oglądając filmy bez lektora, czy rozmawiając na portalach społecznościowych z zagranicznymi znajomymi.

W Polsce dzieci obowiązkowo rozpoczynają naukę angielskiego w szkołach państwowych. Jednak oferowane tam zajęcia często nie wystarczą, by robić znaczne postępy w nauce, a przede wszystkim wyrobić pozytywne nastawienie do bezstresowej rozmowy w obcym języku. Zanim zapiszemy dziecko na kurs językowy, warto sprawdzić czy odbywa się w placówkach z akredytacją British Council lub innej poważanej placówki językowej.

About Andrzej

One comment

  1. Nauczanie skuteczne angielski przynosi tak addytywne, że nie zatrzyma się przed zakończeniem. Zbuduj swoje zaufanie w nauczaniu poprzez Preply Nauka oo angielskiego w Lublinie http://lublin.com.pl/artykuly/pokaz/31738/korepetycje,z,angielskiego,w,lublinie,%28preply,poleca%29

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top