Nowości
Home / Bez kategorii / RPA: z wizytą w krainie diamentów i złota
RPA: z wizytą w krainie diamentów i złota

RPA: z wizytą w krainie diamentów i złota

Niemal każda kobieta ma słabość do złotych ozdób i diamentów. Biżuteria ozdobiona tymi kamieniami cieszy nasze oczy i staje się wspaniałym dodatkiem do wieczorowych kreacji. Dla miłośniczek tych cennych kamieni idealną propozycją na wakacje może się okazać RPA – kraj znany z najpiękniejszych diamentów świata. Czym jeszcze może nas oczarować Republika Południowej Afryki?

 

Śladami najpiękniejszych diamentów i złota

 

Kopalnie diamentów są jedną z wizytówek RPA. Miejsc związanych z wydobyciem cennych kamieni jest tu wiele. Na szczególną uwagę zasługuje miejscowość Cullinan, w której wydobyty został największy diament na świecie. Dzięki niemu w 1905 roku o miasteczku i znajdującej się na jego terenie kopalni diamentów zrobiło się głośno. Dziś Cullinan przyciąga turystów, którzy chcą zobaczyć tę wyjątkową kopalnię na własne oczy. Popularności diamentowej osady sprzyja też jej położenie w pobliżu Pretorii – wielkiego miasta, które z pewnością warto odwiedzić. Warto też pamiętać, że RPA jest krajem znanym również ze złota. Jego miłośniczki z pewnością docenią wizytę na terenie kopalni TauTona, która jest najgłębszą kopalnią na świecie.

 

Spotkania z afrykańską przyrodą: safari w Parku Krugera

 

Afryka kusi przede wszystkim wspaniałą przyrodą. Z coraz modniejszego safari można skorzystać w wielu krajach afrykańskich, a RPA nie stanowi tu wyjątku. Rainbow Tours w programie swej wycieczki do RPA chętnie umieszcza taką właśnie atrakcję. Park Krugera to najlepsze miejsce na taką wyprawę. O popularności tego przyrodniczego skarbu decyduje przede wszystkim jego historia. Założony już pod koniec XIX wieku, miał na celu ochronę dzikich zwierząt przed kłusownikami. Bo przecież RPA to nie tylko złoto i diamenty, ale i takie skarby, jak kość słoniowa i skóry. W efekcie „mody” na te produkty, już w połowie XIX wieku przyroda RPA została poważnie zagrożona. Utworzony z woli Paula Krugera park pozwolił na ograniczenie strat i podjęcie aktywnych działań na rzecz ochrony przyrody. Dzięki temu ocalony został najcenniejszy skarb Afryki – dzika przyroda, która dla potomnych ma większe znaczenie niż złoża diamentów oraz złota. Widok żyraf i słoni spacerujących w cieniu potężnych akacji jest jeszcze cenniejszym wspomnieniem z podróży po tym kraju niż wrażenia wyniesione z wizyty w jego diamentowych miasteczkach.

 

Piękne plaże nad Atlantykiem oraz miasta kuszące kolonialną zabudową to kolejne atrakcje, którymi RPA może oczarować turystów. W czasie podróży po tym państwie można się przekonać, jak silne kontrasty występują na jego terenie i jak wielki potencjał turystyczny mają tutejsze miejscowości.

About Andrzej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top