Nowości
Home / Slider / Wyjątkowe wakacje na pełnym morzu: rejsy jachtem
Wyjątkowe wakacje na pełnym morzu: rejsy jachtem

Wyjątkowe wakacje na pełnym morzu: rejsy jachtem

Jak pokazują statystyki, aż 80% Polaków uwzględnia w swoich planach wakacyjny wyjazd na morze. Ponad połowa z nich wybiera się na dwutygodniowy urlop, zaś 18% planuje tygodniowy pobyt nad Bałtykiem. Większość turystów podróżuje do znanych nadmorskich kurortów, tętniących życiem i oferujących moc atrakcji przez cały letni sezon. Poznanie takiego miasteczka trwa zazwyczaj dwa lub trzy dni – większość czasu urlopowicze spędzają wobec tego na plaży, w lokalach gastronomicznych itp. Coraz częściej jesteśmy zmęczeni takim trybem wypoczywania – monotonnym, przewidywalnym, spędzanym w zatłoczonych, głośnych miejscach. Tymczasem do prawdziwej regeneracji potrzebujemy spokoju i ciszy, które pozwolą nam odetchnąć i „naładować akumulatory” na kolejny rok pracy. Jeśli szukamy pomysłu na oryginalne, niezapomniane wakacje z dala od tłumów, odpowiednim rozwiązaniem mogą być rejsy jachtem po Bałtyku, odpowiednie zarówno dla osób nastawionych na aktywny wypoczynek, jak i dla turystów szukających relaksu w oryginalnej formie.

Zajęcia w czasie rejsu

Luksusowe jachty są wspaniałą alternatywą dla standardowych wakacji: nawet krótki rejs zapewnia wspaniałe przeżycia w postaci podziwiania malowniczych morskich widoków czy możliwości dotarcia do miejsc niedostępnych z lądu. Warto dodać, że kąpiele słoneczne na pokładzie jachtu są znacznie przyjemniejsze niż opalanie na plaży: przede wszystkim unikamy w ten sposób tłoku i hałasu, nie musimy martwić się o znalezienie wygodnego miejsca, a podczas podróży chłodzi nas morska bryza. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu również znajdą tu coś dla siebie: podczas morskiego rejsu możemy skorzystać z możliwości nurkowania czy wędkowania. Przed taką wyprawą warto sprawdzić, które rejony są pod tym względem najbardziej atrakcyjne. Na większych jachtach często organizowane są wieczorne zabawy, które jeszcze bardziej urozmaicają podróż.

Oryginalna forma turystyki

W ofercie poszczególnych organizatorów znajdziemy również rejsy wycieczkowe, połączone ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych w rejonie Morza Bałtyckiego. Możemy zdecydować się na podróż wzdłuż polskiego wybrzeża lub pożeglować dalej – do Kopenhagi, na malowniczą wyspę Bornholm i w inne miejsca położone w pobliżu morskiego szlaku. To wspaniała propozycja dla osób, które szukają dłuższego rejsu połączonego z wycieczką. Noclegi na jachcie dają możliwość zaoszczędzenia na wydatkach, zaś morska podróż gwarantuje relaks i emocje nieporównywalne z żadnym innym środkiem transportu. Jest to z pewnością atrakcyjniejsza forma zwiedzania niż tradycyjna wycieczka drogą lądową – tym bardziej, że w niektóre z miejsc dostaniemy się wyłącznie szlakiem morskim. Poza rejsami w regionie Bałtyku do wyboru mamy podróże w dalsze zakątki świata (np. do Grecji czy Chorwacji).

Wypoczynek dla każdego

Rejs jachtem to z pewnością jeden z najbardziej oryginalnych i atrakcyjnych pomysłów na spędzenie urlopu. Nic więc dziwnego, że z roku na rok wzrasta liczba osób, które korzystają z tego rodzaju wypoczynku. Największą popularnością cieszy się wynajem jachtów z kapitanem: idealna opcja dla osób, które nie posiadają patentu żeglarskiego, a chcą zasmakować morskiej przygody. W ofercie poszczególnych organizatorów znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które z pewnością zaspokoją nasze potrzeby. W ten sposób zaplanujemy zarówno niezapomniany urlop rodzinny, wakacje z przyjaciółmi czy romantyczną podróż tylko we dwoje. Każdy z tych rejsów z pewnością dostarczy nam wspaniałych przeżyć, pozwoli w pełni się zrelaksować i spędzić czas w ciekawy, nieszablonowy sposób.

About Andrzej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top