Nowości
Home / Slider / Wyjazd zorganizowany czy samodzielny?
Wyjazd zorganizowany czy samodzielny?

Wyjazd zorganizowany czy samodzielny?

Wybierając się na zasłużony urlop i planując to, w jaki sposób najlepiej go wykorzystać w czasie letnich czy zimowych wakacji, musimy podjąć decyzję, czy skorzystać z oferty biura turystycznego, czy samodzielnie zorganizować wyjazd. Co będzie lepsze?

Komfortowy wypoczynek

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze wakacje były perfekcyjnie zorganizowane i nie chcemy martwić się o wynajęcie kwater w miejscu docelowym czy o wyżywienie, powinniśmy wybrać zorganizowany wyjazd turystyczny z biurem podróży. Zapewni nam ono wszelkie świadczenia, za jakie zapłacimy. Będzie odpowiadało za zgodność oferty turystycznej z zastanym na miejscu stanem hotelu, wyżywieniem, czy poziomem organizacji wycieczek fakultatywnych lub dodatkowych atrakcji. Przy okazji wykupywania oferty wyjazdu turystycznego w biurze podróży, obligatoryjnie musimy wykupić ubezpieczenie turystyczne, mianowicie ubezpieczenie KL i NNW, tj. ubezpieczenie kosztów leczenia i następstwa nieszczęśliwych wypadków. Cena takiego ubezpieczenia może być wliczona w koszty imprezy turystycznej, albo być oddzielnym kosztem ponoszonym przez turystę.

Wspomniane ubezpieczenia obowiązkowe, gwarantują jedynie podstawowy zakres ochrony ubezpieczeniowej w podróży i w miejscu docelowego pobytu.

Wypoczynek z przygodami

Wiele osób nie chce podporządkowywać się harmonogramom imprezy turystycznej z biura podróży, dlatego samodzielnie organizuje wyjazd. Taka podróż może być pełna przygód, ale niekoniecznie pozytywnych. Dlatego też przy samodzielnej organizacji wyjazdu turystycznego, oprócz zagwarantowania sobie biletów lotniczych czy autokarowych, miejsc noclegowych w miejscu przeznaczenia, czy wyżywienia i atrakcji, nie możemy zapominać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia podróży. Ubezpieczenie turystyczne powinno uwzględniać oprócz ubezpieczenia KL i NNW, szereg innych, dodatkowych opcji, zapewniających komfort podróżowania przez klienta. Szeroki zakres ma ubezpieczenie turystyczne oferowane przez Signal Iduna.

Bezpieczne podróżowanie, samodzielne lub z biurem podróży, wymaga od siebie i swoich najbliższych, zadbania o kompleksową ochronę ubezpieczeniową. Standardowe ubezpieczenie tego typu, obejmuje swoim zakresem ubezpieczenie assistance, pomoc i ochronę prawną, ubezpieczenie NNW i KL. Do polisy można wykupić dodatkowe ubezpieczenia, m.in. bagażu podróżnego czy kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Ubezpieczenie turystyczne da nam pewność, że nawet jeśli dojdzie do nieprzewidzianych sytuacji czy wypadków, będziemy mogli liczyć na wsparcie ze strony firmy ubezpieczeniowej.

About Andrzej

2 comments

  1. W tym roku jedziemy z biurem podróży :)
    W zeszłym byliśmy całą ekipą na dziko, czyli zgadaliśmy wszystkich i sru w góry z plecakami.
    Myślę, że w sytuacji, gdy znamy język możemy pozwolić sobie na samodzielne wyjazdy, ale kiedy jedziemy za granicę i z językiem ciężko, to jednak lepiej z biurem.
    Poza tym biura często proponują ubezpieczenia. Nie skorzystamy z nich wprawdzie, ale nie uważam żeby to była zła usługa. Pozdrawiam :)

  2. Co to za frajda jechać samodzielnie? Najlepiej w grupie i z biurem podróży:) wtedy nic mnie nie interesuje i wszystko mam podane na talerzu. Biura też ubezpieczają podróżnych, a samodzielnie to trzeba myśleć o tym na własny rachunek, o wszystkim w sumie trzeba myśleć wtedy samodzielnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top