Nowości
Home / Bez kategorii / Wyspy Alandzkie: jak zaplanować podróż po ich terenie?
Wyspy Alandzkie: jak zaplanować podróż po ich terenie?

Wyspy Alandzkie: jak zaplanować podróż po ich terenie?

Ten wyjątkowy archipelag może zachwycić malowniczą scenerią i bogactwem przyrody. Jest jedną z największych osobliwości Skandynawii i najbardziej zadziwiającym regionem Finlandii. Jak zaplanować podróż po Wyspach Alandzkich?

 

Co warto wiedzieć o Wyspach Alandzkich?

Choć stanowią część państwa fińskiego, mieszkańcy wysp cieszą się znaczną autonomią. Na co dzień większość z nich posługuje się językiem szwedzkim, a wpływy szwedzkiej kultury są tu doskonale widoczne. Otoczony wodami Bałtyku archipelag może zadziwić nie tylko swym statusem, ale i ogromem. Wyspy Alandzkie to ponad 6 tysięcy wysp, które mimo niewielkich rozmiarów dają turystom wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Rybackie osady, malownicze zatoki i bogactwo przyrody sprawiają, że stają się one coraz bardziej popularne.

Największe atrakcje Wysp Alandzkich

Wyspy Alandzkie to raj dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek w wyjątkowej scenerii oraz dla tych, których pasją jest wędkowanie. Tym, którzy chcą lepiej poznać życie i kulturę mieszkańców wysp, wielu wrażeń może dostarczyć wizyta w Mariehamn – jedynym mieście na terenie archipelagu. Rybackie domy oraz Muzeum Alandzkie są tu największymi atrakcjami dla turystów. W tym mieście można w ciekawy sposób zapoznać się z historią tych wyjątkowych wysp oraz kulturą ich mieszkańców. Dla szukających najlepszego miejsca na beztroski wypoczynek idealnym rozwiązaniem jest z kolei Sund – region wypoczynkowy, oddalony o zaledwie 20 km od stolicy archipelagu.

Jak dotrzeć na ten archipelag?

Możliwości dotarcia na największe wyspy archipelagu jest wiele. Bilety low cost, oferowane przez TravelOVO.pl, pozwalają na wybór najciekawszej opcji podróży na finlandzkie wyspy. Można skorzystać tylko z samolotów, które dzięki lotnisku w Mariehamn zapewniają najszybszą podróż na teren Wysp Alandzkich. Wielu turystów postanawia jednak połączyć wyprawę na ten archipelag z morską przygodą. W efekcie najpopularniejszą opcją jest korzystanie z przelotów do Szwecji lub Finlandii, z których na wyspy można się bez problemów dostać dzięki licznym połączeniom promowym. Podróż trwa wprawdzie dłużej, za to dostarcza wielu ciekawych wrażeń. Dzięki Viking Line rejsy statkiem na archipelag nie wiążą się z wielkimi kosztami, a oszczędność na przeprawie promowej i połączeniach lotniczych daje wiele satysfakcji turystom oszczędnie gospodarującym wakacyjnym budżetem.

Gdzie szukać noclegów?

Dobre zagospodarowanie sprawia, że na Wyspach Alandzkich można korzystać z coraz lepszej bazy noclegowej. W Hamngatan czeka elegancki hotel, choć prym na tej wyspie wiodą domki letniskowe wynajmowane turystom na czas wyjazdu. Z tanich i wygodnych ofert wypoczynku w takich obiektach można skorzystać dzięki Destination Aland. To biuro pośredniczące w rezerwacji miejsc noclegowych na terenie całego archipelagu, które znacznie ułatwia organizację wypoczynku w tej części świata.

Tanie połączenia lotnicze i promowe oraz coraz szersza oferta wynajmu domków letniskowych na Wyspach Alandzkich sprawiły, że cieszą się one coraz większą popularnością. Dla tych, którzy chcą w ciszy i spokoju wypoczywać na łonie natury, a jednocześnie korzystać z doskonałych warunków pobytu, są one niezwykle atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wypraw.

About Andrzej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top