Nowości
Home / Slider / Zimą najpiękniej w… czyli, które miasto zimą jest najpiękniejsze?
Zimą najpiękniej w… czyli, które miasto zimą jest najpiękniejsze?

Zimą najpiękniej w… czyli, które miasto zimą jest najpiękniejsze?

Zima dodaje uroku wszystkiemu. Śnieżny puch jest ozdobą tak łąk i parków, jak i miejskich rynków. Gdybyśmy jednak mieli zdecydować, które miasto jest najpiękniejsze zimą to jakie miasta weszłyby do rankingu? Z pewnością nie da się tego jednoznacznie stwierdzić, ale spróbujmy dokonać takiej próby.

Polskie miasta wciąż zachwycają czymś nowym. Weźmy chociażby miasta w południowej  części Polski. Jest to istny raj dla narciarzy, snowboardzistów i wszystkich tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Dla tych, którzy wolą leniuchować, miejscowości takie jak Żywiec, Szklarska Poręba czy Szczyrk również będą idealnym rozwiązaniem, ponieważ mnóstwo w nich osobliwych kawiarenek, pięknych pensjonatów i cichych zakątków stworzonych do spacerów.

Większe miasta jak Kraków, Wrocław, Poznań, są piękne przez cały rok, śnieg tylko dodaje im uroku. Zabytkowe kamieniczki, ratusze, zamki, kościoły, to wszystko w połączeniu z puszystą, białą kołderką tworzy niezwykłą atmosferę. Uliczki stają się przytulniejsze, wszystko jakby trochę maleje, a wieczorami staje się tajemnicze, i miękkie od światła ulicznych latarni.

Jeśli chodzi o północną część Polski, nadmorskie miejscowości latem tętnią życiem, zimą zaś gości w nich spokój, cisza. Nie oznacza to jednak, że kompletnie pustoszeją i nie ma w nich żywego ducha. Wręcz przeciwnie, piękno tych miast zobaczyć można właśnie wtedy. Prawie puste, ale ośnieżone uliczki Sopotu zachęcają do spacerów. Niezapomniane widoki ujrzymy przechadzając się plażą w Międzyzdrojach. Zima to najlepsza pora roku, na zwiedzanie zabytków w Świnoujściu czy Gdańsku. Możemy być wtedy pewni, że nie utkniemy w kosmicznie długiej kolejce po bilety.

Równie piękne są zimą Mazury. Życie na tych terenach naszego kraju nie zamiera na mroźny czas. Do miejscowościach takiej, jak na przykład Mrągowo, oraz do wielu innych miasteczek, od kilku lat można wybrać się na narty. Utworzono tam specjalne stoki wzdłuż brzegów jezior. Fantastyczna atrakcja dla wszystkich, którzy kochają białe szaleństwo.

Wybieranie najpiękniejszego zimowego miasta jest rzeczą trudną i chyba niewykonalną. Są różne gusta, różne kryteria. Z całą pewnością należy jednak stwierdzić, że również nadmorskie miejscowości warte są odwiedzenia zimą.

About Andrzej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top