Nowości
Home / Bez kategorii / Zwiedzanie Turcji
Zwiedzanie Turcji

Zwiedzanie Turcji

Spędzając wakacje w Turcji, w jednym z kurortów hotelowych czy to w Marmaris, Alanya, Bodrum czy Oludeniz warto spróbować zwiedzić trochę więcej kraju. W tym celu możemy spróbować wypożyczyć samochód i podróżować po Turcji samodzielnie, jednak wymaga to na pewno trochę odwagi.

Po pierwsze wygoda
Dużo prostszym rozwiązaniem jest kupno jednej z wielu wycieczek fakultatywnych które oferują lokalne biura podróży. Wycieczki te są także oferowane przez naszych rezydentów, jednak w takim wypadku są dużo droższe. Stąd przed podjęciem decyzji warto zrobić rozeznanie, aby nie przepłacić.

Co warto zwiedzić?
Najpopularniejszymi wycieczkami fakultatywnymi w kraju takim jak Turcja są bez wątpienia wyjazdy do Pamukkale oraz Kapadocji o czym możemy dowiedzieć się czytając portal turystyczny Travelmaniacy.pl

Wycieczka do Pamukkale przeważnie występuje w wersji 2-dniowej, podczas której oprócz podziwiania słynnych wapiennych tarasów odwiedzimy także Efez. Czym jest Pamukkale? Ano słynie ono przede wszystkim z przepięknych wapiennych tarasów. Wycieczka ta występuje także w innej wersji, w której odwiedzamy Pamukkale oraz starożytne miejsce wypoczynku, jakim jest Hierapolis.

Chcąc zwiedzać Kapadocję, także warto wybrać się na wycieczkę trwającą dwa dni. W tym czasie będziemy mogli zwiedzić w spokoju najciekawsze miejsca, takie jak skalne miasto i kościoły w Goreje, oraz podziemne miasto, w którym swoje schronienie mieli chrześcijanie. Za dodatkową opłatą można pokusić się o lot balonem nad Kapadocją, przy wschodzie słońca.

Z innych wycieczek lokalnych w Turcji, warto wspomnieć wycieczce do Stambułu – stolicy Turcji, rafting, wieczór turecki, aquapark czy liczne rejsy statkami podczas których możemy nurkować lub łowić ryby. Więcej propozycji zwiedzania Turcji znajdziesz w internecie na Travelmaniacy.pl – portalu dla każdego turysty.

Wycieczki fakultatywne w Turcji pozwolą zwiedzić ten kraj w szybki i wygodny sposób. W ofercie zarówno rezydentów jak i lokalnych biur podróży znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które powinny zadowolić nawet najbardziej wybrednych turystów.

Czy warto?
Decydując się na wakacje w jakimkolwiek kraju można zdecydować się na leżenie nad hotelowym basenem i korzystanie z bogatej oferty all inclusive, co preferuje część turystów. Jednak warto choć na jeden dzień wyrwać się z turystycznej enklawy i udać się na zwiedzanie. Dzięki temu po urlopie będziemy nie tylko wypoczęci i zregenerowani ale także bogaci o wiele nowych doświadczeń i zdjęć z odwiedzonych miejsc. Poza tym po powrocie z wakacji będziemy mieli co opowiadać naszym znajomym, a także będziemy mogli poradzić im (lub odradzić) daną wycieczkę, dzięki czemu oni w kolejnym roku będą mogli zdecydować się, gdzie spędzą urlop.

About Andrzej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top